Szkolenia kosmetyczne i fryzjerskie

Szkolenia kosmetyczne i fryzjerskie

Formalne kwalifikacje akademickie nie są wstępem do pracy w tej dziedzinie . Ważniejsze są kreatywne i umiejętności interpersonalne. Żywe zainteresowanie w dziedzinie kosmetyków, zarówno współczesnych i historycznych jest dobry start do kariery jako artysta makijażu; jak to zainteresowanie fryzjerstwa i stylizacji od dwóch rzeczy zazwyczaj idą w parze.

Dobrowolne lub wypłacona doświadczenie jest dobra droga do tego zawodu. Sposoby Może to być pomoc kulisami amatorskich dramatycznych przedstawień, pracuje w salonie fryzjerskim lub jeśli to w ogóle możliwe, „shadowing” kogoś, kto pracuje jako wizażystka – obserwując swoje techniki i ich sposobu interakcji z klientami pomoże nowa uczestników do zawodu, aby przejść z ich własnych sposobów pracy.

Są to kursy w dziedzinie, w tym dwuletniego kursu prowadzonego przez London School of Fashion, zatytułowany „Specjalista makijaż projekt” i oferują również szereg kursów niepełnym wymiarze godzin i wieczorem w pokrewnych dziedzinach. Pozostałe specjalistyczne college w okolicy, ale te są prywatne i mogą być kosztowne.

Szkolenia kosmetyczne i fryzjerskie

Najlepszym sposobem, aby dostać się do tego zawodu jest konkurencyjny zbudować dobry portfel i rozwijanie umiejętności asertywnych self-marketingowych. NVQ w zakładach fryzjerskich, technik makijażu i urody terapii są wszystkie istotne – ważne jest, aby pamiętać, że praca z make-up artist jest multi-kwalifikacjach. Kontakt dokonane podczas badania mogą dostarczyć przydatnych sieć przy poszukiwaniu pracy. Wielu wizażystów przesłanie CV na spekulacyjnie (pozyskiwanie nazwisk z czasopism mediów) lub może zadzwonić firm, którzy mogą być zainteresowani. Istnieją również profesjonalnych publikacji odnieść się do szukając pracy – „The Stage” magazyn, na przykład.

Pracując jako artysty make-up może być stresujące -nie będzie często potrzeba pracować długie godziny w jasnych świateł – ale poziom wynagrodzenia może zrekompensować. Gdy ustalono, make-up artist może być w stanie dowodzić wynagrodzenia do ÂŁ3000 dziennie, i zazwyczaj będzie zlecone poprzez pantoflowa.

Szkolenia kosmetyczne i fryzjerskie

Dla osób rozpoczynających działalność, różne sztuki rady Wielkiej Brytanii mają linki do organizacji medialnych i internetowych z przydatnymi informacjami.

Swansea Jobs Jobs w Swansea

– autor artykułu