Fryzura

 

Fryzura

Piękna i zadbana fryzur to marzenie prawie każdej kobiety, a ostatnio także coraz więcej mężczyzn zwraca na to uwagę. Która z pań nie marzy o tym, aby po wyjściu od fryzjera efekt utrzymywał się jak najdłużej? Mimo zapewnień specjalistek z salonu, że utrzymanie i pielęgnacja nowej fryzury to zadanie dziecinnie proste, w praktyce nie zawsze wygląda to tak kolorowo. Nie ma co ukrywać, w codziennym pędzie, rzadko która kobieta ma czas, aby pielęgnacji włosów i układaniu fryzury poświęcać długie godziny. Czy istnieje więc na to jakiś sposób, aby nasze włosy dobrze się prezentowały, poświęcając im kilka minut? Fryzjerzy podkreślają, że pięknie wyglądające włosy i odpowiednia fryzura to często efekt długotrwałych działań.

Nie możemy oczekiwać tego, że stosując specjalistyczne kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji, zadziałają one od razu. Fryzjer, co prawda zawsze jest w stanie sprostać zadaniu i ujarzmić nawet najbardziej niesforną fryzurę, jednak będzie to efekt krótkotrwały. Tymczasem, chcąc zawsze cieszyć się zadbanymi włosami, należy poświecić trochę uwagi pielęgnacji, która zaczyna się już w domu. Wystarczy tak naprawdę zwrócić uwagę na to, jakich używamy kosmetyków i dobierać je odpowiednio. Nie zaszkodzi również poszukać kilku wskazówek odnośnie tego, jak dbać o włosy, stosując różnego rodzaju naturalne metody. Nie wszystkie będą jednak odpowiednie do każdego rodzaju włosów. Warto zatem poświecić temu trochę uwagi, tak by dobrać dobrze metodę pielęgnacji. Ponadto należy sobie uświadomić na jakie warunki codziennie nasze włosy są narażone.

Chodzi tutaj choćby o farbowanie, używanie suszarki w niewłaściwy sposób, używanie tony kosmetyków do stylizacji, narażanie włosów na zbyt wysokie temperatury poprzez nieumiejętne i zbyt częste używanie prostownicy czy też lokówki. Z jednej strony prawie każda kobieta zdaje sobie sprawę z tego, że wszystkie powyższe czynniki niszczą włosy i uniemożliwiają trzymanie ich w ładzie, z drugiej jednak rzadko która cokolwiek zmienia. Efekt tego jest taki, że kiedy już zaczyna się dbać o włosy, to oczekuje się natychmiastowe efektu. Tymczasem wszystkie kosmetyki, nawet te najlepsze potrzebują odpowiedniej ilości czasy, aby proces regeneracji rozpoczął się na dobre.

– autor artykułu